امیر
تماس با من
نمایه من
نویسنده (های) وبلاگ امیر
آرشیو وبلاگ
      قنات میرزا

ایرانیان سسکتون نویسنده: امیر - سه‌شنبه ۱۸ شهریور ۱۳٩۳

از زندگی ام در شهر سسکتون ایالت سسکچوان کانادا (که برخی نادرست اونها رو ساسکاتون و ساسکاچوان میخوانند) نزدیک به سه سال میگذره. سه سال پر از تجربه، خنده، عصبانیت، شادی، غم، آموزش و دوری. دوری از کسانی که عزیزند آزارنده است. خانواده رو هیچ چیز جایگزین نمی کنه. بخش بزرگی از این سه سال به تطابق با شرایط و محیط نو گذشت. شاید خوش شانس بودم که صاف وارد سسکتون شدم که در ایالتی کشاورزی محوره و اخلاق مردم رو بسیار شبیه به ایران میکنه. صبح ها میشه با لبخند با مردم روبرو شد. سرمای نادر این شهر رو گرمای محبت مردمش جبران میکنه. یادگرفتم تحمل کنم، آموزش بدم و پروزش پیدا کنم. اینجا برای من پر بود از شکست و این شکست ها خَم ام کرد. اما این خَمی خوب بود. اخم کردم اما لبخند رو از یاد نبردم. در کانادا یاد گرفتم زندگی تا سوت داور ادامه داره و نباید از نیمه دوم تو زمین راه رفت! اینجا تیاتر درس دادم، علوم (Science) درس دادم، انواع نرم افزار رو آموزش دادم و زندگی رو فراگرفتم. الان میدونم گرچه خیلی از جاها آسمون رنگ یکسانی داره، زمین اما رنگارنگه و آدم ها از زمین متنوع ترند. اگر خواستید بیشتر در مورد سسکتون بدونید گروه ایرانی ها در سسکتون و تارنمای ایرانیان سسکتون در مورد این شهر و دانشگاه سسکچوان (که باز هم گاهی دانشگاه ساسکاچوان خوانده میشه!) کمک خوبی هستند.

تارنمای ایرانیان سسکتون 

برگه ایرانی ها در سسکتون (ایرانیان ساسکاتون) 

  نظرات ()
شیوه ساختن شربت زعفران با تخم بالنگو یا ریحان نویسنده: امیر - جمعه ۱٠ امرداد ۱۳٩۳

و البته در گام نخست؛ مواد ساخت!

1- زعفران: آنقدر که دوست دارید!

2- شکر دو لیوان

3- آب سه لیوان

4- گلاب یا آب هل یا عرق نعنا گزینش با شماست (اگر گلاب، یک پنجم لیوان کافی است)

5- تخم ریحان (تخم شربتی) یا تخم بالنگو یا تخم خشخاش  (poppey seed)

روی زعفران یخ بگذارید و رویش را ببندید تا عطرش خارج نشود، ناگفته پیداست که بهتر است پودر شده باشد. برخی زعفران دم کرده ترجیح میدهند که عطری مجلسی تر دارد ولی بیرون کشیدن رنگ و عطر زعفران با یخ شاداب ترش میکند، به علاوه که بعدا این محلول به محلول آب شیرین اضافه میشود. 
 تخم ریحان یا بالنگو یا تخم خشخاش رو خوب بشویید. مثل شستن تخم خاکشیر. دو مورد اول به سرعت لایه لزجی دور خود تشکیل میدهند اما تخم خشخاش اینطور نیست گرچه عملش بیشتر است! 
آب و شکر را مخلوط کنید و روی شعله گرم کنید تا نیمی از آب بخار شود، اینجا اگر میخواهید عرق نعنا اضافه کنید وقتش است، اضافه کردن چند برگ نعنای تازه را من پیشنهاد میکنم که اگر خواستید زعفران اضافه کنید طعمها خیلی قاطی نشود و رنگ دلپذیر زعفران را هم داشته باشید. وقتی قوام آمد از روی سرچشمه گرما برش دارید و کمی بعد زعفران را اضافه کنید. نگذارید گرما عطر زعفران را بپراند پس خوب هم بزنیدش. گلاب هم الان وقتش است، اضافه کنید. میتوانید تخم شربتی شسته شده را وقتی شربت خوب سرد شد اضافه کنید. آماده است. تخس کنید و به اندازه لازم آب سرد (به نظرم بدون یخ) اضافه کنید و بنوشید  

  نظرات ()
قرمز نویسنده: امیر - جمعه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩۳

اگر میخواهید خود را بکشید با من حرف بزنید.

.

.

.

.

.

.

.

.

اگر میدانید چرا زنده اید با من حرف بزنید. 

.

.

.

.

.

.

اگر احساس بیهودگی میکنید با من حرف بزنید. 

.

.

.

.

.

اگر خشمگین هستید با من حرف بزنید.

.

.

.

.

اگر کسی را ازدست داده اید با من حرف بزنید.

.

.

.

اگر احساس تنهایی میکنید با من حرف بزنید.

.

.

اگر میخواهید حرف بزنید با من حرف بزنید.

.

با من حرف بزنید.

 

 

گزینش بخش هایی از نمایش "قرمز و دیگران" نوشته محمد یعقوبی

  نظرات ()
May 15th (1948-2014) نویسنده: امیر - پنجشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩۳

Today is Nakba day, 66 years ago Israel declared itself an independant state and its troops expelled more than 700'000 Palestinians from their homes and depopulated many towns and villages.This disaster, the new holocaust by this terrorist regime has not yet been recognized by many nations. They have extending their territory since then and are still building new towns on palestinian lands. Now millions of Palestinians are living in other countries trying to go back to their beloved cities. 
As a free man, as someone impartial, I condemn what Israel did and is still doing.

  نظرات ()
پاکسازی اسلام نویسنده: امیر - پنجشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩۳


اعدام شدن زنی در سودان که مادری مسیحی داشته و خودش رو مسیحی میدونه، به جرم ازدواج با یک مسیحی دیگه اوج قساوت و سنگدلی یک قاضی، یک ملت و یک دین رو میرسونه. من واقعا از خواندم این خبر به خودم لرزیدم و شرمم شد از نام مسلمانی. به عنوان یک مسلمان بیزاری و رمیدگی و ناخشنودی خودم رو از این وحشی گری ها اعلام میکتم. همینطور از ربودن 200 دختر در نیجریه و فکر میکنم هر مسلمان و مسلمان زاده ای باید به روشنی و با صدای بلند دشمنی و ناهمسازی و بیزاریش رو از این حرکت ها که با نام اسلام انجام میشه داد بزنه. این گروه ها دلخوشند به اینکه کسانی در جای جای جهان، چه قم چه میامی با نشان اسلام باهاشون همراهی و موافقت میکنند. دشمنی با این حرکت ها برای هر انسانی لازمه اما برای کسانی که به هرنحو نام مسلمانی رو به سینه یا دوش میکشند مهمتره تا چنین حرکت هایی خودشون رو تنها حس کنند.

  نظرات ()
چه وقت مدرسه و بحث کشف کشاف است؟ نویسنده: امیر - پنجشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩۳

از غزل های پرشور و سینه ستبر حافظ یکی این غزل است که گویا قصد داشته مشت محکمی به دهن استکبار جهانی وقت بزنه. انگار که حافظ دل پری داشته از مدعیان و کسانی که لطایف شعرش رو در نوشته های خودشون تکرار میکردند یا شعر حافظ رو به اسم خودشون منتشر میکردند:

کنون که بر کف گل جام باده صاف است
به صد هزار زبان بلبلش در اوصاف است
بخواه دفتر اشعار و راه صحرا گیر
چه وقت مدرسه و بحث کشف کشاف است
فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد
که می حرام ولی به ز مال اوقاف است
به درد و صاف تو را حکم نیست خوش درکش
که هر چه ساقی ما کرد عین الطاف است
ببر ز خلق و چو عنقا قیاس کار بگیر
که صیت گوشه نشینان ز قاف تا قاف است
حدیث مدعیان و خیال همکاران
همان حکایت زردوز و بوریاباف است
خموش حافظ و این نکته‌های چون زر سرخ
نگاه دار که قلاب شهر صراف است

  نظرات ()
کروبی همچنان انتخابات ۸۸ را مهندسی‌شده می‌داند نویسنده: امیر - پنجشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩۳

جدا از اعتراف غم انگیز آقای کروبی به دست بردن نظام در همه انتخابات های برگزار شده بعد از آیت الله خمینی (که شواهد زیادی بر تقلب در موارد پیشین هم هست) باید افسوس خورد که ایشان تنها در مواردی که سهم خودشون در بین بوده اعتراض کرده اند. البته شجاعت ایشون در اعتراف به این امر قابل توجه و تحسینه از اونجا که ایشون حتما میدونسته این اعتراف گریبان خودش رو هم به عنوان پایه ای از این انقلاب خواهد گرفت.

این صفحه بی بی سی فارسی به خاطر خلاصه ای که از جریان حصر داره مفید به نظر میاد.

  نظرات ()
کمی در مورد کانون تیاتر نویسنده: امیر - سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳٩٢

کانون تیاتر دانشگاه علم و صنعت یکی از کانون های فرهنگی و هنری فوق برنامه این دانشگاه صنعتی است که در نمودار سازمانی کنونی این دانشگاه زیر مجموعه مدیریت امور فرهنگی دانشجویان از بخش های معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه است. این کانون از پیش از انقلاب سال 1357 وجود داشته و فعالیت میکرده است. پس از دانشگاه فعالیت این کانون کم شده و سپس به کلی متوقف شد. بعد از آغاز به کار دولت سیّد محمّد خاتمی و توجه ویژه به امور فرهنگی و هنری این کانون به همراه کانون های موسیقی، شعر و ادبیات و فیلم و سینما دوباره فعال شدند. برخی از اجراهای این کانون عبارتند از

کانون تیاتر در بهار سال 1382 به دلیل کارشکنی های مدیریت فرهنگی بسته شد ولی من دوباره راه انداختمش. امیدوارم در دولت جدید فعال تر باشه.
  نظرات ()
کندز، امامزاده سادات نویسنده: امیر - سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳٩٢

کندز یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان نطنز و از دهستان کرکس این شهر است. این روستا در شمال غربی با روستای گاریان (جاریان)، در جنوب با روستای ویشته و در غرب با روستای ریسه همسایه است. این روستا دارای سه مسجد، یک حمام عمومی، یک حسینیه، یک مدرسه و یک کتابخانه می‌باشد.

عکسی که میبینید سرو معروف روستا است در قبرستانی که کنار امامزاده سادات قرار دارد.

  نظرات ()
اریسمان نویسنده: امیر - چهارشنبه ۱٤ فروردین ۱۳٩٢

اونچه در پایین میاد متن خبرهای سایت میراث فرهنگیه که از ترس اینکه برشون دارند اینجا بازنویسی میکنم:

1- ۱۳۸۳/۶/۱۴   

کاوش در شهر صنعتی 6 هزار ساله اریسمان آغاز می شود

میراث استان ها _ سومین فصل کاوش های باستان شناسی در شهر صنعتی 6 هزار ساله اریسمان با هدف ادامه کاوش قبلی و یافتن شواهدی جدید از نحوه فلزکاری در هزاره های پیش از میلاد در این محوطه با حضور کارشناسان آلمانی و ایرانی آغاز می شود. 
به گزارش «میراث خبر»، محوطه باستانی اریسمان بزرگ ترین مرکز صنعتی باستانی کشور است که تاکنون در کاوش های باستان شناسی کشف شده است. در کاوش های باستان شناسی در این شهر صنعتی تاکنون آثاری از بقایای کوره های ذوب فلزات، بقایای معماری، آثار فلزی نقره ای و مسی و آثار سفالین کشف شده است. 
«مجید قاضیان»، مدیر اجرایی و هماهنگی پروژه معدن کاری و فلزکاری کهن در ایران که به صورت مشترک با کشور آلمان انجام می گیرد در مورد سومین فصل کاوش در اریسمان که از ابتدای شهریور ماه در منطقه آغاز می شود گفت: «در فصل جدید کاوش به دنبال یافتن شواهد جدیدی از کوره های ذوب فلزات، کارگاه های فلزکاری و بقایای معماری در این محوطه باستانی هستیم.» 
وی با مهم خواندن محوطه باستانی اریسمان گفت: «اریسمان به علت داشتن تخصص ها و صنعت های مختلف در زمینه های فلزکاری، ذوب فلزات و سفال گری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. یافته ها و کاوش های باستان شناسی در این محوطه ها می تواند نشان دهد که ما در این محوطه با نوعی مدیریت تخصصی صنعتی رو به رو هستیم به گونه ای که این شهر را می توان یک شهر صنعتی باستانی نامید.» 
باستان شناسان کشور با توجه به وجود کوره های ذوب فلزات و انبوه سرباره های فلزات نقره و مس (بازمانده فلزات ذوب شده) همزمان با دوران آغاز شهرنشینی گمان می کنند که اریسمان یک شهر صنعتی وسیع با مدیریت ویژه است. فلزات یافته شده از معادن زمانی به این شهر منتقل می شده تا پس از ذوب اشیا مختلفی از آنها ساخته شود. 
قاضیان همچنین گفت: «از دیگر اقدامات مهم ما در این فصل کاوش، بررسی وسیع و گسترده به منظور شناسایی نحوه فلزکاری و ذوب فلزات همچنین شناسایی معادن فلزات این منطقه خواهد بود.» 
سومین فصل کاوش های باستان شناسی در حالی در اریسمان آغاز می شود که تیم 10 نفره باستان شناسان ایرانی و آلمانی را گروهی از کارشناسان معدن، فلزکاری، باستان جانورشناس، زمین شناس، حفظ و مرمت و گیاه باستان شناس از مرکز باستان شناسی آلمان، موزه معدن بوخوم و دانشگاه ها و مراکز علمی کشور همراهی می کنند. 
محوطه باستانی اریسمان که به شهر صنعتی مشهور است در استان اصفهان و در 10 کیلومتری نطنز واقع شده است. این محوطه باستانی که از هزاره چهارم پیش از میلاد آثاری ارزشمند را در خود جای داده از غنی ترین محوطه های باستانی کشور و دنیا است. به گونه ای که در تمامی 40 هکتار مساحت آن آثاری از سرباره های ذوب فلزات دیده می شود. 
به اعتقاد باستان شناسان بررسی ها، کاوش ها و پژوهش های باستان شناسی در محوطه باستانی اریسمان می تواند در طی چند سال آینده اطلاعات بسیار کاملی را در مورد صنعت فلزکاری و استفاده از معادن در دوران باستان در کشور روشن سازد. 
کاوش های باستان شناسی در اریسمان از سال 79 با همکاری کشور آلمان و تحت عنوان پروژه مطالعات فلزکاری و معدن کاری کهن در ایران آغاز شده است.

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=81732&Serv=3&SGr=22

 

2- ۱۳۸۳/۷/۲۳  

شناسایی نحوه فلزکاری و ساخت کوره های ذوب فلز در شهرک صنعتی 6 هزار ساله اریسمان

میراث استان ها _ باستان شناسان ایرانی و آلمانی، پنجمین فصل کاوش ها و پژوهش های باستان شناسی را در شهرک صنعتی 6 هزار ساله اریسمان با هدف شناسایی کامل صنعت فلزکاری باستانی در این محوطه و مشخص کردن دوره های مختلف فرهنگی و مسکونی در این محوطه آغاز کردند. 
به گزارش «میراث خبر»، محوطه باستانی اریسمان بزرگ ترین مرکز صنعتی فلزکاری باستانی کشور است که تاکنون در کاوش ها و پژوهش های باستان شناسی شناسایی شده است. در کاوش های باستان شناسی در این شهرک صنعتی تاکنون آثاری از بقایای کوره های ذوب فلزات، بقایای معماری و آثار سفالین کشف شده است. 
«حمید فهیمی»، سرپرست ایرانی هیات باستان شناسی در اریسمان در مورد کاوش های این فصل، گفت: «در این فصل کاوش که تا نیمه آبان ماه ادامه خواهد داشت با زدن چهار ترانشه در دو نقطه از این محوطه باستانی به دنبال شناسایی آثاری از زندگی مسکونی _ صنعتی در این محوطه و شناخت لایه های فرهنگی مختلف و رسیدن به آخرین لایه مسکونی هستیم.» 
وی با بیان این که در فصل های گذشته کاوش در اریسمان هیچ آثاری از کوره های کامل ذوب فلزات به دست نیامده است، گفت: «مهم ترین هدف این فصل کاوش در اریسمان شناسایی کامل یک کوره ذوب فلزات که با توجه به آن بتوانیم به شناخت کاملی از نحوه فلزکاری، ذوب فلزات، ساخت کوره ها و استفاده های صنعتی در هزاره چهارم و سوم قبل از میلاد دست پیدا کنیم.» 
باستان شناسان داخلی و خارجی با توجه به وجود کوره های ذوب فلزات و انبوه سرباره های فلزات نقره و مس (بازمانده فلزات ذوب شده) در اریسمان، این محوطه را یک شهرک صنعتی با مدیریت ویژه می دانند. 
«مجید قاضیان»، مدیر اجرایی این پروژه در مورد اریسمان گفت: «اریسمان به علت داشتن تخصص ها و صنعت فلزکاری و ذوب فلزات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. یافته ها و کاوش های باستان شناسی در این محوطه می تواند نشان دهد که در این محوطه با نوعی مدیریت تخصصی رو به رو هستیم به گونه ای که این شهر را می توان یک شهر صنعتی باستانی نامید. 
پنجمین فصل کاوش های باستان شناسی در حالی در اریسمان آغاز شده است که تیم مشترک ایران و آلمان را به باستان شناس آلمانی و پنج باستان شناس ایرانی با تخصص های باستان شناسی، فلزکاری و پیش از تاریخ همراهی می کنند. 
گروه باستان شناس مشترک ایران و آلمان قرار است در محوطه پارینه سنگی قلعه گوشه که در فصل گذشته در نزدیکی اریسمان شناسایی شده هم بررسی هایی را انجام دهند. 
فهیمی در مورد این بررسی ها گفت: «با توجه به این که شناسایی این محوطه پارینه سنگی از اهمیت زیادی برخوردار است در این فصل قصد داریم با بررسی نظام مند به جمع آوری آثار و ابزارهای سنگی سطحی این محوطه و بررسی های آن بپردازیم.» 
محوطه باستانی اریسمان که به شهر صنعتی مشهور است در استان اصفهان و در 10 کیلومتری نطنز واقع شده است. این محوطه باستانی که از هزاره چهارم پیش از میلاد آثاری ارزشمند را در خود جای داده از غنی ترین محوطه های باستانی کشور و دنیا است. به گونه ای که در تمامی 40 هکتار مساحت آن آثاری از سرباره های ذوب فلزات دیده می شود. 
به اعتقاد باستان شناسان بررسی ها، کاوش ها و پژوهش های باستان شناسی در محوطه باستانی اریسمان می تواند در طی چند سال آینده اطلاعات بسیار کاملی را در مورد صنعت فلزکاری و استفاده از معادن در دوران باستان در کشور روشن سازد. 
کاوش های باستان شناسی در اریسمان از سال 79 با همکاری کشور آلمان و تحت عنوان پروژه مطالعات فلزکاری و معدن کاری کهن در ایران آغاز شده است.

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=79819&Serv=3&SGr=22

3- ۱۳۸۳/۷/۲۶  

کشف یک مهر استوانه ای و نمونه تدفین خمره ای در اریسمان

میراث استان ها _ باستان شناسان ایرانی و آلمانی در کاوش های باستان شناسی خود در محوطه باستانی اریسمان در نطنز کاشان یک مهر استوانه ای و تدفین خمره ای مربوط به بیش از پنج هزار سال پیش را کشف کردند. 
به گزارش «میراث خبر»، محوطه باستانی اریسمان بزرگ ترین مرکز صنعتی فلزکاری باستانی کشور است که تاکنون در کاوش های باستان شناسی شناسایی شده است. کاوش های انجام گرفته در این محوطه باستانی به کشف آثاری از بقایای کوره های ذوب فلزات و بقایای معماری منجر شده است. 
«حمید فهیمی»، سرپرست ایرانی هیات باستان شناسی در اریسمان در مورد کشفیات جدید، گفت: «در این فصل که از دو هفته پیش آغاز شده است تاکنون توانسته ایم یک مهر باستانی متعلق به سه هزار و 200 سال قبل از میلاد مسیح را شناسایی کنیم که دومین مهر باستانی کشف شده در این محوطه باستانی محسوب می شود. 
وی با بیان اینکه این مهر به علت نقش روی آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، گفت: «این مهر باستانی که برای تجارت از آن استفاده می شده است، دارای نقش یک گوزن تیرخورده و رشته کوهی است که باستان شناسان احتمال می دهند نقش کوه حک شده روی مهر همان کوهی که در نزدیکی اریسمان جای گرفته، باشد.» 
باستان شناسان قرار است بررسی های ویژه ای را روی این مهر باستانی انجام دهند تا مشخص شود که این مهر سنگی آیا توسط مردم محوطه اریسمان ساخته شده است یا از نقطه ای دیگر به این محوطه آورده شده است. 
در این فصل کاوش یک نمونه تدفین خمره ای نیز در بخشی از یک بنای مسکونی به دست آمد. 
فهیمی در مورد این تدفین گفت: «در هنگام کاوش در بخشی از محوطه باستانی اریسمان و در بقایای معماری به یک خمره بزرگ سفالی با دهانه ای گشاد برخورد کردیم که دهانه آن با کاسه ای سفالی پوشیده و در آن بقایای اسکلت دفن شده بود برخورد کردیم.» 
وی با اشاره به اینکه این جسد پنج هزار و 200 ساله متعلق به یک نوجوان است، گفت: «در گردن این جسد یک رشته گردنبند که از بیش از 50 مهره گرد و مربعی ساخته شده؛ وجود داشته است.» 
قرار است روی این جسد بررسی های انسان شناسی صورت گیرد. در حفاری های سال گذشته نیز چند نمونه تدفین خمره ای کشف شده بود. 
پنجمین فصل کاوش های باستان شناسی در حالی در اریسمان آغاز شده است که تیم مشترک ایران و آلمان را به باستان شناس آلمانی و پنج باستان شناس ایرانی با تخصص های باستان شناسی، فلزکاری و پیش از تاریخ همراهی می کنند. محوطه باستانی اریسمان که به شهر صنعتی مشهور است در استان اصفهان و در 10 کیلومتری نطنز واقع شده است. این محوطه باستانی که از هزاره چهارم پیش از میلاد آثاری ارزشمند را در خود جای داده از غنی ترین محوطه های باستانی کشور و دنیا است. به گونه ای که در تمامی 40 هکتار مساحت آن آثاری از سرباره های ذوب فلزات دیده می شود. 
به اعتقاد باستان شناسان بررسی ها، کاوش ها و پژوهش های باستان شناسی در محوطه باستانی اریسمان می تواند در طی چند سال آینده اطلاعات بسیار کاملی را در مورد صنعت فلزکاری و استفاده از معادن در دوران باستان در کشور روشن سازد. 
کاوش های باستان شناسی در اریسمان از سال 79 با همکاری کشور آلمان و تحت عنوان پروژه مطالعات فلزکاری و معدن کاری کهن در ایران آغاز شده است

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=79721&Serv=3&SGr=22

4- ۱۳۸۳/۸/۲۱  

کشف شواهد فلزکاری، تدفین به روش خمره ای و شاخ گوزن۵ هزار ساله در اریسمان

میراث خبر، گروه استان ها _ کشف شواهدی جدید از وجود فلزکاری، پنج تدفین خمره ای، یک مهر باستانی و بخشی از شاخ یک گوزن متعلق به پنج هزار سال پیش ، نتیجه پنجمین فصل کاوش های باستان شناسی گروه مشترک ایران و آلمان در محوطه باستانی اریسمان بود.
محوطه باستانی اریسمان یکی از بزرگترین مراکز صنعتی - فلزکاری باستانی کشور است که تاکنون در کاوش های باستان شناسی شناسایی شده است. کاوش های انجام گرفته در این محوطه باستانی به کشف آثاری از بقایای کوره های ذوب فلزات و بقایای معماری منجر شده است. 
«حمید فهیمی» سرپرست ایرانی هیات مشترک کاوش های باستان در اریسمان در مورد کشفیات این فصل، گفت: «در این فصل از کاوش که از ابتدای مهر ماه در اریسمان از منطقه نطنز کاشان آغاز شد؛ باستان شناسان در دو بخش مسکونی و صنعتی این محوطه در 9 تراشه (قسمت) کاوش های خود را ادامه دادند. عملیات کاوش در بخش صنعتی به کشف شواهدی جدید از فعالیت های فلزکاری و اثبات هر چه بیشتر وجود صنعت فلزکاری وسیع در این محوطه باستانی منجر شد.» 
کاوش در بخش مسکونی شهر نیز منجر به کشف آثار جدیدی متعلق به 5 هزار سال پیش شده است. فهیمی در این باره گفت: «در این فصل از کاوش پنج نمونه از تدفین خمره ای که در درون آنها بقایای اسکلت کودکان جای گرفته و یک مهر استوانه ای که روی آن نقش کوه و گوزن تیرخورده وجود دارد نیز کشف شده است. بررسی روی آثار به دست آمده می تواند در آینده بخشی از فرهنگ و زندگی مردمان این محوطه را روشن سازد.» 
باستان شناسان در این فصل بقایایی از استخوان های حیوانی را نیز در حین کاوش از سطح محوطه های باستانی به منظور انجام آزمایشات ویژه ای برداشت کردند. از جمله بقایای مهم حیوانی بخشی از شاخ یک گوزن است. 
فهیمی با اشاره به اینکه این شاخ 15 سانتی متر است و روی آن یک برش ایجاد شده، گفت: «بررسی های اولیه روی این شاخ نشان می دهد که ممکن است در هزاره های قبل از این شاخ به عنوان یک ابزار استفاده می شده است.» 
به گفته فهیمی کشف شاخ گوزن در این محوطه باستانی که هم اکنون منطقه ای کویری است شاید باستان شناسان را به درک وضعیت اکوسیستم طبیعی این منطقه در گذشته کمک کند. 
محوطه باستانی اریسمان که به شهر صنعتی مشهور است در استان اصفهان و در 10 کیلومتری نطنز واقع شده است. این محوطه باستانی که از هزاره چهارم پیش از میلاد آثاری ارزشمند را در خود جای داده از غنی ترین محوطه های باستانی کشور و دنیا است. به گونه ای که در تمامی 40 هکتار مساحت آن آثاری از سرباره های ذوب فلزات دیده می شود. 
به اعتقاد باستان شناسان بررسی ها، کاوش ها و پژوهش های باستان شناسی در محوطه باستانی اریسمان می تواند در طی چند سال آینده اطلاعات بسیار کاملی را در مورد صنعت فلزکاری و استفاده از معادن در دوران باستان در کشور روشن سازد. 
کاوش های باستان شناسی در اریسمان از سال 79 با همکاری کشور آلمان و تحت عنوان پروژه مطالعات فلزکاری و معدن کاری کهن در ایران آغاز شده است.

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=78643&Serv=3&SGr=22

-----------------------------------------------------------------------

بعد از این تاریخ دیگه خبری از این پروژه پیدا نکردم!!

  نظرات ()
Pelletization of canola meal with glycerol as binding agent نویسنده: امیر - سه‌شنبه ۱٩ دی ۱۳٩۱

 

 

Canola was developed by Canadian breeders to remove anti-nutritional (erucic acid and glucosinolates) components from rapeseed in early 1970's. Canada has been the single largest canola producer in the world. Canada produces 20 % of the world's canola/ rapeseed and is the largest exporter in the world as well. Canola generates a large amount of revenue contributing towards Canadian economy. For example, Quebec and Ontario generate $1.4 billion while western Canada generates $7.5 billion per year. The ten years average of canola harvest is 11.3 million acres which may rise to 15 million acres by 2015 (http://www.soyatech.com). Canola oil is mainly used in food industries. Besides, it has wide range of applications in biodiesel industries especially the oil with high chlorophyll and with higher free fatty acid (FFA) content. Canola and soybeans are the two main crops widely used to produce biodiesel in Canada. The current diesel usage in Canada is 40 billion litres per year and there has been a recent Canadian government mandate to replace up to 500 million litres of petro-diesel per year (5%) with biodiesel by 2012 (http://www.greenfuels.org/lists.php) and 1.2 billion litres per year by 2015. This mandate will foster biodiesel industries. Canola fiber and crude glycerol are two important by-products of biodiesel production facility and possess limited market. The growth of biodiesel industries in upcoming years will not only produce by-products such as canola fiber and crude glycerol but also put immense pressure to utilize them. For every 10 pounds of biodiesel production, the production of crude glycerol through transesterification of triglyceride feed stocks is one pound (www.diversified-energy.com). Canola seeds contain 40-43 % of oil and the remainder is processed into high protein livestock feed due to excellent amino acid profile and high vitamins and minerals content (www.canolacouncil.org). However, the canola meal has to compete with higher protein sources such as dry distiller's grains (DDGS) obtained from ethanol industries. The energy produced from the by-products can be used in the biodiesel production process so as to increase the overall process efficiency, enhance the energy to yield ratio and displace fossil fuels consumed in the processing and production of canola and/ or biodiesel. A major issue associated with loose canola fiber is handling, storage and transportation. Engineering Canola fiber into densified, moisture free and uniform pellets and/ or briquettes is the most promising solution. Issues related with glycerol are the high ignition temperature than with other hydrocarbons, the viscous nature, and emission of the acrolein compound which is a potential health hazard (www.epa.gov). The demonstration and utilization of the coproducts as an alternative and renewable energy source for use as potential fuels in the processing of canola seeds and production of biodiesel will increase the overall efficiency, environmental attributes, sustainability and performance of the process, to the benefit of the industry. Developing and demonstrating the utilization of canola hull fibre/meal and crude glycerol will not only provide new energy alternatives, but will also help producers to reduce costs, increase efficiency, displace fossil fuels used in the production process and significantly reduce overall greenhouse gas emissions.

World energy demand is expected to increase over the next few decades as a result of population growth and the increase in the standard of living of developing countries. Considering the fact that energy consumption is increasing and limited fossil fuels are being depleted, with increasing populations and economic developments, renewable energy should be widely explored to renovate the energy sources structure and keep sustainable development safe. However, the economic viability of this program will depend on the development of fuels and commodity chemicals from this abundant and underutilized bio resource.

More than 52,000 Canadian farmers grow canola – largely as full-time farmers and in family farm businesses. Saskatchewan has a great potential to develop and commercialize support bioenergy projects involving canola industry. Western Canadian farmers planted 6.5 million hectares of canola in 2009, similar to 2008. Statistics Canada's Field Crop Reporting Series No. 8 reported that the 2009 western Canada mean yield of 1900 kg/ha, higher than the 1700 kg/ha reported in 2008 and the record high 1800 kg/ha reported for 2005. This industry is expected to grow as the global biodiesel market is estimated to reach 37 billion gallons by 2016 with an average annual growth of 42%, which means about 4 billion gallons of crude glycerol will be produced [1]. Canola meal is another major by-product of canola seed crushing. Though the Canola production and exports are expected down, the increased crushing activity is forecast to raise Canada's Canola oil and meal's production as well exports. As per the Agriculture and Agri Food Canada's (AAFC) Canada Canola Outlook 2010-11 report, canola meal production for 2010-11 is 3.3 million tonnes up by more than 20% against previous year's 2.7 million tonnes while exports are expected to rise by more than 40% from 1.75 million tonnes in 2009-10 to 2.5 million tonnes in 2010-11 (2).The issue of oversupply and associated price volatility and reduced profitability from the sale of the coproducts from bioenergy processing plants drive the need to utilize these coproducts for renewable energy. Using the coproducts as a renewable energy source to fuel the manufacturing process is a sound and sustainable application that is proposed in this applications as a solution to the impending oversupply scenario. Canola hull fibre/meal and glycerine if used as an energy source in the process of manufacturing biodiesel will enhance the energy input process and could help in stabilizing the projected oversupply issues of these coproduces in the future.

For the past few years, there has been an emphasis on exploring alternative sources of energy. Biomass and its derivatives which are considered renewable and a potentially cleaner source of energy when compared to fossil fuels, has received considerable attention around the world due to the fact that biomass is really stored solar energy utilizing CO2 in air due to photosynthesis, available when needed. For this reason, greener sources of energy will be required to replace or to minimize the consumption of fossil fuels. Industrial biomass can be grown from numerous types of plants, including miscanthus, switch grass, hemp, corn, poplar, willow, sorghum, sugarcane, and a variety of tree species, ranging from eucalyptus to oil palm (palm oil). There are several methods of utilizing biomass to generate energy and fuels, however, gasification processes offer technologically more attractive options for medium and large scale applications. The pyrolysis of wood [3-9], cellulose [9-12], and other biomass materials such as sawdust [13,14], olive husk [15,16], hazelnut and hazel wood [16], lignin [16,17], rice husk [16,19], birch wood [18], almond shells [20,21], Mallee Wood [22], pine wood [23], apple pulp [24], coffee Hulls [25], sesame stalk [26], linseed (Linum usitatissimum L.) [27], cotton seed cake [28], sunflower oil cake [29], maize, sunflower, grape and tobacco Residues [30], Microalgae [31] were studied extensively in the past.

There are several processes such as pyrolysis, flash pyrolysis, microwave assisted pyrolysis, hydropyrolysis and thermal decomposition performed on biomaterials using fixed-bed, fluidized-bed reactors for the production of value-added syngas, hydrogen-rich syngas, bio-oils, hydrocarbons. The main advantage of these technologies is that the liquid/gases produced can be stored and transported to bio-refineries where it can be most effectively converted into transportation fuels and chemicals. In the recent past, significant progress has been made in developing pyrolysis technologies for converting lignocellulosic materials into fuel and chemicals. The thermochemical conversion of biomass to produce fuel gas via gasification is considered as the most practical process for bio-energy utilization. In gasification process, the biomass is completely converted to gaseous products having different compositions. Gasification converts biomass into a combustible gas mixture (CO, CO2, CH4, H2 and H20) by partial oxidation of the biomass at high temperatures, typically in the range of 800 to 900 °C.

Thermochemical gasification was performed by Kumar et al [32] using a bench-scale fluidized-bed gasifier with steam and air as fluidizing and oxidizing agents of distillers grains, a non-fermentable by-product of ethanol production. The effects of gasification temperature (650-850°C), steam to biomass ratio (7.3-14.3) and equivalence ratio (0.07-0.29) on gas composition, carbon conversion efficiency and energy conversion efficiency of the product gas were studied. Gasification temperature was found to be the most influential factor. Increasing the temperature resulted in increases in hydrogen and methane contents, carbon conversion and energy efficiencies. Increasing equivalence ratio decreased the hydrogen content but increased carbon conversion and energy efficiencies. The steam to biomass ratio was optimal in the intermediate. A cyclone gasifier concept has been studied based on biomass micron fuel (BMF) with particle size of less than 250 µm, for biomass gasification [33]. The concept combines and integrates partial oxidation, fast pyrolysis, gasification, and tar cracking, as well as a shift reaction, with the purpose of producing a high quality of gas. Under the experimental conditions, the temperature, gas yields, LHV of the gas fuel, carbon conversion efficiency, stream decomposition and gasification efficiency varied in the range of 586–845 °C, 1.42– 2.21 N m3/kg biomass, 3806–4921 kJ/m3, 54.44%–85.45%, 37.98%–70.72%, and 36.35%–56.55%, respectively. It was claimed that the BMF gasification by air and low temperature stream in the cyclone gasifier with the energy self-sufficiency is reliable. Using larch wood as the starting material the effect of steam gasification conditions on products properties was investigated in a bubbling fluidized bed reactor [34]. For bed material effect, calcined limestone and calcined waste concrete gave high content of H2 and CO2, while silica sand provided the high content of CO at 650 °C, calcined limestone proved to be most effective for tar adsorption and showed high ability to adsorb CO2 in bed. At 750 °C it could not capture CO2 but still gave the highest cold gas efficiency (% LHV) of 79.61%. The study also indicated that steam gasification gave higher amount of gas product and higher H2/CO ratio than those obtained with N2 pyrolysis. There has been no study utilizing crude glycerol and residues from canola industry for renewable fuels.

As demand for diversified, easily transported, carbon-neutral energy from biomass increases, there is increasing use being made of "waste" biomasses, such as sawdust, wheat and flax straw, as well as soy and almond hulls [35, 36, 37]. One of the most cost-effective ways to use these waste materials is pelletization (densification). Biomass material is ground and pressed in a mill to allow cellular components to bond with one another. Pelletization drastically reduces storage space for the loose material and greatly increases the energy density per unit volume. It also improves handling characteristics, significantly reducing dust-related fire and health hazards. These biomass pellets will be burned for electricity in former coal-fired electrical plants and in domestic stoves for heating and cooking [35, 36, 37].

This project is to investigate canola meal potential as a densified-biomass for combustion, in order to create an alternative revenue stream for canola producers and canola industry.

For every tonne of biodiesel produced, approximately one hundred kilograms of crude glycerol are produced as a by-product. While there is demand for glycerol in pharmaceutical, hygiene and skin-care products, there is not enough demand to keep up with the supply of glycerol created by current levels of biodiesel production. As biodiesel production increases, it will increase the amount of crude glycerol produced. This study also aims to investigate the potential of crude glycerol as a binding agent for densified biomass, creating an alternative revenue stream for biodiesel producers.

References:

 1. Xiaohu Fan, Rachel Burton and Yongchang Zhou, The Open Fuels & Energy Science Journal, 3 (2010) 17-22.
 2. N.A. Liu, W.C. Fan, Fire Mater. 22 (1998) 103–108.
 3. W.-P. Pan, N.G. Richards, J. Anal. Appl. Pyrolysis 18 (1990) 261–273.
 4. W.-P. Pan, N.G. Richards, J. Anal. Appl. Pyrolysis 16 (1989) 117–126.
 5. C.M. Samolada, T. Stoicos, Vasalos, J. Anal. Appl. Pyrolysis 18 (1990) 127–141.
 6. R. Biblio, J. Arauzo, B.M. Murillo, L.M.J. Salvador, J. Anal. Appl. Pyrolysis 43 (1997) 27–39.
 7. R. Biblio, J.F. Mastral, J. Ceamanos, M.E. Aldea, J. Anal. Appl. Pyrolysis 36 (1996) 81–97.
 8. S.D. Scott, J. Piskorz, A.M. Bergougnou, R. Graham, P.R. Overend, Ind. Eng. Chem. Res. 27 (1988) 8–15.
 9. O. Boutin, M. Ferrer, J. Lede, J. Anal. Appl. Pyrolysis 47 (1998) 13–31.
 10. J. Piskorz, D. Radlien, S.D. Scott, J. Anal. Appl. Pyrolysis 9 (1986) 121–137.
 11. T. Funazukuri, R.R. Hudgins, P.L. Silveston, J. Anal. Appl. Pyrolysis 13 (1988) 103–122.
 12. D.P. Koullas, N. Nikolaou, E.G. Koukios, Bioresour. Energy 63 (1998) 261–266.
 13. G. Maschio, C. Koufopanos, A. Lucchesi, Bioresour. Technol. 42 (1992) 219–231.
 14. G. Maschio, A. Lucchesi, G. Stoppato, Bioresour. Technol. 48 (1994) 119–126.
 15. R.T. Rao, A. Sharma, Energy 23 (1998) 973–978.
 16. N. Zier, R. Schiene, F. Klaus, J. Anal. Appl. Pyrolysis 40–41 (1997) 525–551.
 17. Q. Yu, C. Brage, G. Chen, K. Sjo¨stro¨m, J. Anal. Appl. Pyrolysis 40–41 (1997) 481–489.
 18. P.T. Willium, S. Besler, Fuel 72 (1993) 283–289.
 19. R. Font, A. Marcilla, J. Devesa, E. Verdu, Ind. Eng. Chem. Res. 29 (1990) 1846–1855.
 20. R. Font, A. Marcilla, J. Devesa, E. Verdu, Ind. Eng. Chem. Res. 27 (1988) 1143–1149.
 21. Manuel Garcia-Perez, Xiao Shan Wang, Jun Shen,| Martin J. Rhodes, Fujun Tian, Woo-Jin Lee, Hongwei Wu, and Chun-Zhu Li, Ind. Eng. Chem. Res. 47 (2008) 1846-1854.
 22. V.I. Sharypov, N.G. Beregovtsova, B.N. Kuznetsov, S.V. Baryshnikov, V.L. Cebolla, J.V. Weber, S. Collura, G. Finqueneisel , T. Zimny, J. Anal. Appl. Pyrolysis 76 (2006) 265–270.
 23. F. Sua´rez-Garcı´a, A. Martı´nez-Alonso, J.M.D. Tasco´n, Journal of Analytical and Applied Pyrolysis, 62 (2002) 93–109.
 24. A. Domı´nguez, J.A. Mene´ndez a, Y. Ferna´ndez, J.J. Pis, J.M. Valente Nabais, P.J.M. Carrott, M.M.L. Ribeiro Carrott, J. Anal. Appl. Pyrolysis 79 (2007) 128–135.
 25. F. Ates , E. Pütün, A.E. Pütün, J. Anal. Appl. Pyrolysis 71 (2004) 779–790.
 26. C. Acikgoz , O.M. Kockar, J. Anal. Appl. Pyrolysis 78 (2007) 406–412.
 27. Nurgu l Ozbay , Ayse E Putun , Ersan Putun, Journal of Analytical and Applied Pyrolysis,60 (2001) 89–101.
 28. S. Yorgun, S. S¸ensoz, O. Kockar, Journal of Analytical and Applied Pyrolysis, 60 (2001) 1–12.
 29. Jose M. Encinar, Fernando J. Beltran, Juan F. Gonza lez & Maria J. Moreno, J. Chem. Tech. Biotechnol., 70 (1997) 400-410.
 30. Yanqun Li, Mark Horsman, Nan Wu, and Christopher Q. Lan, Nathalie Dubois-Calero, Biotechnol. Prog. 2008, 24, 815 820.
 31. Kumar, A., Eskridge K., Jones D. D., and Hanna M. A. , Bioresour Technol, Mar, 2009, 100, 2062-8.
 32. Guo, X. J., Xiao B., Zhang X. L., Luo S. Y., and He M. Y., Bioresour Technol, Jan, 2009, 100, 1003-6.
 33. Weerachanchai, P., Horio M., and Tangsathitkulchai C. , Bioresour Technol, Feb, 2009, 100, 1419-27.
 34. Stelte, W., et al. 2011. A study of bonding and failure mechanisms in fuel pellets from different biomass resources. Biomass and Bioenergy. 35. 910-918.
 35. Shaw, M. 2008. Feedstock and process variables influencing biomass densification. University of Saskatchewan.
 36. Rentsen, B. 2010. Characterization of flax shives and factors affecting the quality of fuel pellets from flax shives. University of Saskatchewan.
  نظرات ()
دو روش تهیه سس پیتزا نویسنده: امیر - چهارشنبه ۱ آذر ۱۳٩۱

2 tablespoons olive oil
1 tablespoon butter
1/2 cup onion, chopped
1/4 cup celery, chopped
1 garlic clove, minced
1 (8 ounce) can tomato sauce
1 (6 ounce) can tomato paste
2 tablespoons grated parmesan cheese
1 teaspoon dried basil
1 teaspoon dried oregano
1/2 teaspoon salt
1/2 teaspoon sugar
1/4 teaspoon black pepper
1 small bay leaf
1 teaspoon fennel seed

1
In a large skillet, melt butter with the oil. Add the onion, celery and garlic and saute until soft and transparent.
2
Add tomato sauce and tomato paste and stir until smooth.
3
Add remaining ingredients and bring to slow simmer.
4
Simmer for 30-60 minutes (or not at all depending on your taste and time frame).
5
Remove the bay leaf and spread the sauce on your prepared pizza dough.

---------------------------------------------------------------------------------------------

1 (6 ounce) can tomato paste

6 fluid ounces warm water (110 degrees F/45 degrees C)

3 tablespoons grated Parmesan cheese

1 teaspoon minced garlic

2 tablespoons honey

1 teaspoon anchovy paste(optional)

3/4 teaspoon onion powder

1/4 teaspoon dried oregano

1/4 teaspoon dried marjoram

1/4 teaspoon dried basil

1/4 teaspoon ground black pepper

1/8 teaspoon cayenne pepper

1/8 teaspoon dried red pepper flakes

salt to taste

In a small bowl, combine tomato paste, water, Parmesan cheese, garlic, honey, anchovy paste, onion powder, oregano, marjoram, basil, ground black pepper, cayenne pepper, red pepper flakes and salt; mix together, breaking up any clumps of cheese.

Sauce should sit for 30 minutes to blend flavors; spread over pizza dough and prepare pizza as desired.

 

 

 


  نظرات ()
درست کردن خمیر پیتزا نویسنده: امیر - چهارشنبه ۱ آذر ۱۳٩۱

1 cup warm water (110F)
1 (1/4 ounce) envelope active dry yeast
1 teaspoon sugar
3 cups all-purpose flour, divided
1 tablespoon extra-virgin olive oil
1 teaspoon salt

1
In the bowl of your heavy-duty mixer (like a Kenwood or KitchenAid), stir together the water, yeast and sugar; let sit until the mixture is foamy, which takes about 5 minutes.
2
Add 1 1/2 cups of the flour, the oil and salt into the yeast mixture and, using the paddle attachment (also known as the K beater), combine until mixture is smooth.
3
Switch to the dough hook.
4
With the machine running at low, add remaining flour, 1/4 cup at a time; make sure each addition of flour is incorporated before adding the next.
5
Once all the flour has been added, turn up the speed and let the machine knead the dough for about 3 minutes; it should be very smooth and perhaps a bit tacky.
6
Feel free to add an extra minute or two of kneading if you wish; it won't hurt the dough at all.
7
Rub the insides of a large mixing bowl with a little olive oil; remove dough from machine, form into a ball, and place into oiled bowl, turning dough over to make sure all sides are oiled.
8
Cover bowl with plastic wrap and place in a warm, draft-free area to rise; the dough should nearly double in size, which will take about 60 to 90 minutes.
9
An old habit of mine is to place a towel around the bowl, just to make sure no drafts get to the dough.
10
When dough is ready, lightly punch it down and knead it a bit, still right in the bowl.
11
Lightly flour your work surface and place dough ball on it; let it rest for 10 minutes.
12
This makes one large pizza; if you prefer two smaller pizzas, cut dough in half, then form into two balls and let rest, as above.
13
After dough has rested, form into a 16-inch round (or two 8-inch rounds) and you're ready to make pizza, using your favourite toppings.
14
The biggest trick here, when stretching out the dough, is not to get frustrated; if you find you're stretching the pizza and it's resisting and is too elastic, bouncing right back from each stretch, just walk away for a few minutes; after you let the pizza rest again, you'll find the dough will let you stretch it out.
15
You might even want to try flipping it into the air a bit!
16
Warning: let it come down on your knuckles, not your fingertips, or you'll tear the dough!
17
The best way to bake your prepared pizza is on a baking stone (or you can use a pizza pan, if you don't have a stone) on your lowest oven rack; Emeril suggests 8 to 10 minutes at 475F, but a little lower temperature for a little longer works just fine too.


  نظرات ()
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
مطالب اخیر پایان روزمرگی مشکل غیر فعال شدن Start menu و Cortana بعد از به روز رسانی ویندوز 10 استانداردهای چندگانه چه کسی میگوید قلم از شمشیر بران‌تر است؟ چه کسی قلم را بران میخواهد؟ سه شنبه ها شنبه ۸ آذر ۱۳٩۳ عصر پاییزی آ مثل آدمکش! War on Terror, War on Muslims? زادروز شما خجسته آقای رییس جمهور
دوستان من زاویه نیروانا رامونا مداد سبز بی ایوان ماه رقصان آ مثل کلمه رولت روسی دانه های ریز ادامه مداد سبز جزیره اسرار آمیز معصومه قلی پور حلزون خانه به دوش Words Are Timeless حزب جوانان زیر آفتاب همشهری کاوه قدیمی دخترک کولی - فرزانه ثابت خاطرات روابط عمومی ايرانی گارفیلد در جستجوی خویشتن تو راه خانه ما را دوباره گم کردی نفرین ابدی بر خواننده این برگ ها آروین نیکزاد با Spontaneous Outbursts کانون ایرانی پژوهشگران فلسفه و حکمت
پیوند های خوب آنچه من از زبان فرانسه آموختم آموزش زبان فرانسه سخن های داریوش سجادی سخن، سایت کتاب و نشر الکترونیک ایران آشنایی با سینما و تیاتر
کلمات کلیدی وبلاگ امیر ابوالحسنی (٧) ایران (٤) محمود احمدی نژاد (٤) حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمد خاتمی (۳) میرحسین موسوی (٢) روسپیان (٢) امیرابوالحسنی (٢) مهندس میرحسین موسوی (٢) ایرانیان سسکتون (٢) سسکتون (٢) سیّد محمّد خاتمی (٢) دولت نهم (٢) مهدی کروبی (٢) بحار الانوار (٢) کانادا (٢) نطنز (٢) انتخابات دور دوهم ریاست جمهوری (٢) دانشگاه علم و صنعت ایران (٢) اهالی عصا (۱) curtipot (۱) ivano gebhardt rolf gutz (۱) pka database (۱) answerscom (۱) مدل سازی ترمودینامیکی (۱) تعادلات مایع – مایع (۱) محلول های پلیمری (۱) دکتر فرزانه فیضی (۱) تنظیمات ویندوز (۱) مرتضی پاشایی (۱) بی اختیاری (۱) بی همه چیز (۱) و همه چیز (۱) (دانلود) پیاده کردن کلک (فونت) فارسی (۱) لُتوس (لوتوس) (۱) گوسفندی که گرگ شد (۱) سگ گله (۱) خیابان رخدادهای بزرگ (۱) پل پیاده رو (۱) خیابان بهبودی (۱) آ شیخ علی نامرد (۱) کریم آق منگل (۱) حصر (۱) سَسکتون (۱) سَسکچوان (۱) سَسکَتون (۱) سَسکَچوان (۱) پتاس (۱) اُرانیُم (۱) آموزگاری (۱) اریسمان (۱) قدیمی ترین شهر پیشه وری (۱) کندز (۱) امامزاده سادات (۱) کانون تیاتر دانشگاه علم و صنعت ایران (۱) محمد جباری موسی آبادی (۱) انتخابات سال 1388 (۱) سینه ستبر (۱) شربت زعفران (۱) تخم ریحون (۱) ایرانی ها در سسکتون (۱) آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی (۱) بیداری اسلامی (۱) سپیده شاه کرمی (۱) خطبه های نماز جمعه (۱) الغدیر (۱) تیتراسیون (۱) بیانیه شماره 10 مهندس میرحسین موسوی (۱) مصطفی محقق داماد (۱) مهندس امیر ابوالحسنی (۱) مهنس عزّت الله سحابی (۱) طراحی آزمون یا doe (۱) کشت بستر جامد (۱) حجّت الاسلام و المسلمین سیّد محمّد خاتمی (۱) محمد یعقوبی (۱) فراسنجه (۱) شوند (۱) ورآوری (۱) فروبری (۱) روش های سنجش پروتئین (۱) روش های جذبی و طیف سنجی (۱) روش های انزایمی و زیستی (۱) بهمن مفید (۱) مهندس فرایند (۱) انزایم های پکتینُلیتیکی (۱) انزایم پلی گالاکتروناز (۱) دی نیترو سالیسیلیک اسید (۱) قندهای احیا کننده (۱) lowry protein assay (۱) phaneochaete chrysosporium (۱) bradford protein quantitation (۱) biuret protein assay (۱) بچه های علم و صنعت (۱) تغییر (۱) خاک (۱) سوخت های نو (۱) مهندس (۱) قلم (۱) اوباما (۱) کودتا (۱) اندازه (۱) محبوب (۱) قیصر (۱) نان (۱) پارسی (۱) حسین فدایی (۱) ان (۱) دکتر عبدالکریم سروش (۱) بامداد (۱) سوخت های فسیلی (۱) piping (۱) محسن صفایی فراهانی (۱) عزیز نسین (۱) بسم الله الرحمن الرحیم (۱) پاکسازی (۱) انرژی های نو (۱) معلم (۱) قطره (۱) روستا (۱) خیابان آزادی (۱) مهندسی (۱) مهاجرت (۱) عصیان (۱) حافظ (۱) تئاتر (۱) نجف دریابندری (۱) شیخ صدوق (۱) جنگ (۱) مسلمان (۱) سوریه (۱) خواستگاری (۱) دادگاه (۱) نیجریه (۱) خسرو شکیبایی (۱) الهام میرزاحسین کاشانی (۱) سوخت (۱) خدا (۱) هاشمی شاهرودی (۱) اصلاحات (۱) زعفران (۱) معشوق (۱) رسانه (۱) وبلاگ (۱) غزل (۱) انقلاب (۱) مراسم (۱) سینما (۱) نفت (۱) احمد شاملو (۱) انتخابات ریاست جمهوری (۱) بی قراری (۱) بسته پیشنهادی (۱) زادروز (۱) حمید هامون (۱) ccd (۱) حدیث بی قراری ماهان (۱) از خود با خویش (۱) سیره عملی امام رضا (ع) (۱) ارتباط با آمریکا (۱) عطا الله مهاجرانی (۱) عزّت نَفس (۱) بایگانی (۱) انتخابات ریاست جمهوری دهم (۱) دانه (۱) آقا بابا (۱) محمود جوادی (۱) ایران آزاد (۱) مدعی (۱) engineer (۱) حکیم ابوالقاسم فردوسی (۱) غاز (۱) علی مطهری (۱) بالنگو (۱) آبروی انسان (۱) صدقه پنهانی (۱) مرد سیه چرده (۱) طنز تلخ (۱) سارا زرعکانی (۱) دکتر زهرا رهنورد (۱) ساسکاتون ساسکاچوان (۱) ویندوز 10 (۱) دکتر حمید دباشی (۱) نژادستیزی (۱) ژازه تباتباای (۱) قرمز و دیگران (۱) ادوارد بولور لیتون (۱) کاردینال ریشلیو (۱) من چارلی نیستم (۱) مشکل استارت start menue (۱) cortana کرتانا (۱) دانشگاه سسکچوان (۱) سسکچوان (۱) ایالت سسکچوان (۱) پایپینگ (۱) شیخ مهدی کروبی (۱) روح الله حسینیان (۱) جاوید قربان اوغلی (۱) اجلاس دوربان 2 (۱) تاگوچی (۱) آیت الله خمینی (۱) سودان (۱) مهدی بازرگان (۱) رییس جمهور ایران (۱)