قتل

یک دانشجوی بی گناه در سبزوار، حین صحبت با همسرش توی ایستگاه اتوبوس توسط یک دانشجوی بسیجی(به ادعای اطلاعیه دفتر تحکیم) کشته میشه (لینک مطلب). گرچه رییس دانشگاه تربیت معلم سبزوار ابتدا بسیجی بودن اون فرد را تکذیب می کنند(لینک مطلب) روزنامه اعتماد ملی از این فرد به عنوان دانشجویی منتسب به بسیج نام برده است. در عین حال که مسولین بسیج دانشجویی دانشگاه هم این امر را تکذیب می کنند(لینک مطلب)، خبرگزاری سادات این مطلب را تایید می کنه. من نتوانستم از صحت هیچکدام از این موضوعات مطمون بشم اما اینکه رییس دانشگاه هم نسبت به این ادعا واکنش نشون داده به نظرم یه کمی جای تعجب داره. به هر حال به نظر من حضور نیروهای شبه نظامی در دانشگاه دیگه چندان موجب اطمینان از آرامش و کنترل دانشگاه نخواهد بود و از این به بعد عملکردی خلاف آنچه انتظار میره را از خودش به جا میگذاره.

خشونت های مذهبی مساله ای دامنگیره که اغلب تو کشور شاهدش بودیم. این فرد:

    ۱- به خودش اجازه داده وارد حریم خصوصی مردم بشه

    ۲- خودش را صاحب حق دانسته که قضاوت کنه

    ۳- فحاشی کرده و تهمت زده

    ۴- بدون دلیل فرد مقابل را محکوم کرده

    ۵ - فرد را به اشد مجازات ممکنه محکوم کرده و حکم را راسا همونجا به اجرا گذاشته.

    ۶- بالتبع جامعه ای را کشته (من قتل نفسا ...)

    ۷- چقدر انسان بخاطر اینکه احساسات مذهبی این آقا (حیف آقا) جریحه دار شده الان عزا دارند

    هم من و هم شما میتونیم تا ۷۰ شماره دیگه در این مورد بنویسیم. تا وقتی ابلهانی تو این مملکت این موارد را تایید و ترویج می کنند، باید شاهد پرپر شدن مردم بیگناه، یتیم شدن بچه ها و یه عمر نقص عضو باشیم.

    چه چیزی باعث میشه به این راحتی چشممون را روی عیوب فراوان خودمون ببندیم، تمام چاله چوله های وجودمون را نبینیم، خودمون را عقل کل و نماینده خدا روی زمین فرض کنیم و تمام عقده های وجودمون را تو وجود دیگران خالی کنیم؟ اللهم عجل لولیک الفرج

    از آنطرف هم که به راحتی این حماقت ها و جنایت ها را تو بوق می کنند تا ادعای بربریت ما را ثابت کنند. ماهایی که باید حالا حلالا ها بخاطر تمدن چندین هزار ساله ای  که سالها مدیریت کور و نادرست سعی در پنهان کردنش داشت به اون ها فخر بفروشیم. خدایا امان.

 در ضمن گویا یکی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت هم به دلیل اهمال مسولین دانشگاه فوت کردند (لینک مطلب) . این موضوع را به بازماندگان این دانشجو و دانشجویان دانشگاه تسلیت میگم. کی می خواهد جوابگو باشه؟

*************

    یه عکس دیگه منتسب به آقای احمدی نژاد توسط رسانه ای روس منتشر شده که به وسیله اون ادعا می کنند ایشون در جریان اشغال سفارت آمریکا دست داشتن. در این که این عکس شباهتی به رییس جمهور نداره که شکی نیست، اما باید یادآوری کرد، هیچ کدام از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت توی این عملیات حضور نداشتند. قبل از این عمل نشست انجمن های اسلامی و گروه های دانشجویی دیگه ای که تمایل به این امر داشتند برگزار میشه و دانشگاه علم و صنعت ایران تنها دانشگاهی بوده که این عمل را رد می کنه و اعلام می کنه که توی این کار شرکت نمی کنه!! بنا بر این مشخصه که آقای احمدی نژاد که آن زمان دانشجوی دانشگاه علم و صنعت بوده هم نمیتوانسته توی این گروگان گیری شرکت داشته باشه. اگر اشتباه نکنم رییس انجمن اسلامی دانشگاه هم در آن زمان خود آقای احمدی نژاد بوده.(اصلا قد این آقای توی عکس، با آقای احمدی نژاد قابل مقایسه است آخه؟)

/ 11 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سيما

مرسی سر زدی به من اقای بازيگر.....به حرفای اين خانوم هم توجه نکن.....ادم کشتن از نظر بعضی ها گناه نيست.....ولی نظر دادن گناه خيلی بزرگيه....چون معلوم می شه که باهاشون موافق نيستی

مريم

سلام امير جان من رفيق نيمه راه نيستم لينکت کردم در مورد مطلبت هم بايد بگم همين کارا باعث عقب افتادگی مملکتمون شده وهنوز جهان سومی هستيم بازم بيا

من و داداشم m2

سلام آق ميرزا چطوری يانه منت گذاشتين به ديدنمون اومدی و همچنان منتظر حضور گرمت هستيم برای آشنايي بيشتر و همکاری منتظرتم تا بعد يا حق.

فرزانه

سلام شازده ی عزيز ...........باور کن خوندم این پست رو ..........ولی دوستندارم در مورده این مسایل نظر بدم.

عطيه

متشکرم از مطلبی که برام گذاشتی ایده جالبی است کار ساز بود بهر حال ممنون وبلاگت قشنگه موفق باشی

مصطفی

سلام. من خیلی داخل مسائل سیاسی نمی شوم اما بخاطر حضورت در وبلاگ های ادبی پرشین بلاگ ممنون هستم. adabi.persianblog.ir

نسيم

سلام ممنون از کامنت ها و توجه . من خوبم ولی فکر کنم شما خيلی هم خوب نباشی. من به کدوم دو تا نکته توجه نکردم ؟؟؟؟ لازم نبود از کامنتم تشکر کنی بايد اين پست رو پاک می کردی تا کسی با خوندن نظر اشتباهت به اشتباه نيفته . ديدی که معلوم شد که قتل به خاطر يه عشق مشترک بوده نه بسیجی بودن . پس توبه لازم شدی . برای سيما : به نظر من قتل گناه کبيره است و نظر دادن يه کار عالی ولی خبر دروغ پخش کردن هم گناهه . ولی به هر حال اين آقای بازیگر شما مختاره به حرف شما عمل کنه .

آميرزا

برای نسيم : سلام بچه پر رو. حالا واسه چی واسه شعر من که خودتم ميگی قشنگه عصبانی ميشی؟ اون دو تا نکته ای که فراموش کردی : ۱- من ازت بزرگترم و در ضمن از ابتدای کار پرشين بلاگ می نويسم، نظرت در مورد احترام به بزرگتر و احترام به پيشکسوت چيه؟ این را گفتم، بخاطر این که به لحن نوشته هات توجه کنی، خودت را علامه دهر حس نکنی و بدانی که با هرکسی چطور صحبت کنی( یادته نوشتی شما همون شعر بگی موفق تری؟) ميدانی از چه سالی روزنامه نگاری را شروع کردم؟ ۲- من توی نوشتم فقط احتمالات را مطرح کردم. به علاوه موضوع عشق مشکوک و مشترکی در بين نبوده و این موضوع تایید نشده. من به کسی هم توهين نکردم و تهمت نزدم، به نظرت با مطرح کردن موضوع عشق مشترک آبروی دو يا سه تا مسلمون را به باد حراج ندادی؟ حالا کی بايد توبه کنه؟

سرگل

سلام چطوری آميرزا ميگمااا دوست نداری دوستی با منو نه؟ انکار نکن ديگه خودم فهميدم مهم نيست مهم اينه که من تورو دوست خودم ميدونم چيزی هم ندارم باسه پستت بگم تولدمم مبارک فرداست بای بای تا های

نسيم

سلام محض رفع تهمت عشق مشکوکی در کار نبوده . هر دو يه نفر رو دوست داشتن اين کار ذاتا مشکلی نداره پس تهمت نيست و آبروی کسی برده نشده