من منو گم کردم

    من دلم میخواهد از دست خودم و تو داد بزنم. دلم می خواهد عر بزنم.همه چیز را بشکنم. چرا ارزش های خودمون را نمی بینیم؟ چرا تحلیل های خودمون را نمی خوانیم؟ چرا هویت خودمون را در نمی یابیم؟

    از دست همه کسایی که میخواهند Cool باشند شاکیم.

    چرا خودمون نمیشیم؟ دلم نمی خواهد مطالب توی روزنامه ها ترجمه باشند.مگه خودمون فکر نداریم؟ دوست ندارم وقتی یه جا میشینیم گفته های نیچه و هگل و ویتگنشتاین بلغور بشه. مگه خودمون شاملو و اخوان و فاطمی و شریعتی و مطهری و علامه جعفری و هزاران چنار سر به فلک کشیده دیگه نداریم؟ شونه هرکدام از این غول ها کافیه تا اگه روش بایستی بتوانی تا دور تر از شعاع های خورشید را ببینی.دروغ میگم؟

    آخ دلم تنگ می شه واسه صدا و لهجه محشر شریعتی. دلم تنگ می شه واسه حرف های چمران.آخ آخ از چمران که تو آتش حمایت های دولتی می سوزه و منزلتش خاک می خوره.

    ما ها،ما ها، کلاس های عرفان پر میشه از حافظ شناسی و مولانا شناسی.نمی گم بده ولی نشون میده که هنوز به شناخت نرسیدیم.نمیتونم تو اطرافمون عارف دیگه ای پیا کنیم. اگه گفتین چرا؟ واسه اینکه اون ایران شنا خارجی اومده گفته این ها عرفای شما هستن عزیز دلم!!! ما ها هم مثل گاو که نشخوار می کنه داریم همان ها را نشخوار می کنیم . ناراحت نباید شد. در مثل مناقشه نیست . به هر حال حقیقته . ما ها هنوز تا یه خارجی گوشه هایی از وجودمون را بهمون نشناسونه، به سراغش نمیریم. چند سال دیگه باید بگذره تا کسی چمران را بفهمه؟ چند نفر از ما ها از امام موسی صدر خبر دارند؟ اصلا می شناسنش؟ کی از علامه محمد تقی جعفری کتاب خوانده؟

    خوش به حال فرش ایران که چهار تا خارجی پیداش کردن وگرنه اون هم مثل صدها صنعت دستی دیگه که خارجی ها دوستشون نداشتن یا ندیدنشون الان از بین رفته بود.

    می ریم دانشگاه، چند سال درس می خوانیم و حداکثر استفاده از اوقات فراغت، اگه هرز نره به روزنامه خواندن میگذره، همراه چای و سیگار.مراما چند تا دانشجو در طول تحصیل به اندازه ترم های تحصیلیش کتاب غیر درسی میخوانه؟

    فردا اگه بچه مون ازمون پرسید بابا شریعتی یا مطهری یا چمران کی بود؟ جواب میدیم یه آقای خوبی بود که کشتنش. اما اگه در ادامه پرسید چی گفت یا چی کرد؟ اونوقت نمیدونم ، تو میدونی؟

/ 4 نظر / 9 بازدید
يه يارو

ميشه راجع به اين چيزا فکر کرد اما اگه یه روز تو هم وقت کردی چیزی یادبگیری سراغه شریعتی و مطهری و امثالهم هیچوقت نرو چراشو اگه خوندی می فهمی.

آرمان

اميرزا دوره اين حرفا گذشت ! انسانيت ديگه فدای پول شده! من و تو هم ول معطليم!

sadaf

خواستم حرفی نزنم اما نشد طاقت نيوردم!هميشه از خودم پرسيدم دليل رفتنم روميدونی؟اصلا فهميدی رفتم؟!

meredit

سلام...ببخشيد لزومی هم نداره به اندازه کتابای درسيش يا بيشتر کتاب غير درسی بخونه!...به نظر من البته!