تغییر

    سرعت تغییرات در کشور ما خیلی زیاد شده. من فکر می کردم انسان انعطاف پذیری هستم اما الان نمی تونم خودم را با این تغییرات هماهنگ کنم. دولت نهم دولت عجیبی ئه. تقریبا باید سیستم جدیدی تعریف بشه تا این دولت را بشه طبق اون سیستم تعریف و پیش بینی کردو شاید بدترین صفت برای دولت نهم دولت اصولگرا باشه چون اونطور که شواهد میگن این دولت به هیچ اصلی پایبند نیست. نه خواستگاهش را قبول داره و نه خواستگاهی را برای خودش میسازه. دولت نهم یک سار میزنه اما با ساز دیگه ای میرقصه و به همین دلیل هر لحظه باید منتظر یه تغییر مسیر یا یه بازگشت بود. تقریبا اکثر تصمیمات دولت نهم بر پایه سعی و خطا انجام میشه و هیچ وملسازی و کار علمی روی اونها صورت نمی گیره. به همین دلیل اغلب دولت مجبور میشه از تصمیماتش عدول کنه و به مسیر قبل برگرده اما زمانی که دیر شده و هزینه زیادی پرداخته شده.

    امیدوارم جنگ نشه. دولت این شانس را داره که از جنگ جلوگیری کنه. ما هشت سال جنگ را پشت سر گذاشتیم. آیا جامعه توانسته زخم های اون جنگ را فراموش کنه؟ آیا اون زخم ها بهبود پیدا کرده اند؟ واقعا جامعه توانایی تحمل یه جنگ دیگه را داره؟ میشه با کنترل رسانه ها و نشون دادن مردمی که شعار می دهند که اگه جنگ بشه فلان می کنند و غیره و تا آخرین قطره خون به جنگ ادامه می دهند مردم را به جنگ و دفاع ترغیب کرد؟ جنگ هشت ساله تحمیلی بود. اما میشه از این جنگ جلوگیری کرد. میشه مردم را فدای سیاست های غلط نکرد. اگر جنگ بشه خاطره خوبی از نظام جمهوری اسلامی برپایه ولایت فقیه در ذهن مردم باقی نخواهد ماند چون در این صورت این نظام در سی سال دو جنگ را برای مردم به همراه داشته که گرچه در شروع جنگ اول میشه بی تقصیر دانستش اما در طولانی بودن آن کم تقصیر نیست و به علاوه جنگ محتمل دوم تنها بر اساس سیاست های نادرست اون خواهد بود.

    من نمی خواهم ساز مخالف بزنم. واقعا داشتن انرژی هسته ای حق مردم ایران ئه. اما بیایم به اصل توجه کنیم. آیا نه اینکه داشتن انرژی هسته ای برای زندگی بهتر و ارزانتر ئه؟ مگر نه اینکه بسته پیشنهادی همین نتیجه را به همراه خواهد داشت؟ مگر نه اینکه با فوایدی که این بسته داره وضعیت اقتصادی ایران تغییر بنیادی می کنه؟ باز هم میگم که نمی خواهم ساز مخالف بزنم، اما نظر من با توجه به بسته پیشنهادی اینه که د صورت عملی شدن این پیشنهاد ها، تعلیق غنی سازی اصلا اهمیتی نخواهد داشت.

/ 1 نظر / 26 بازدید
آمیرزا

راکتور های سبز یا راکتور های سوخت نباتی بهترین و جدیدترین روش برای تولید انرژی. باید به این مسیر حرکت کرد.