انتخابات خبرگان می تواند در مقایسه با شوراها، یک رفراندم باشد.

    انتخابات نزدیکه، انتخابات همزمان شوراها و خبرگان رهبری. رد صلاحیت ها در انتخابات خبرگان تعجب برانگیز و غیر قابل قبول بوده. حذف به دلیل عدم التزام به قانون یا اسلام یا مواردی از این دست که جای تاسف داره. یا موردی مثل آقای انصاری. در انتخابات شوراها باز تایید ها بهتر بوده.

    من پیشنهاد خاصی در مورد انتخابات دارم. به نظر من مردم باید بصورت گسترده در انتخابات شورا ها شرکت کنند. واضحه که شرکت انبوه مردم در انتخابات شوراها نتیجه را کاملا تغییر میده، اما به انتخابات خبرگان به چشم یک رفراندوم نگاه کنند.

    در این حالت میشه با رای ندادن در این انتخابات نشان بدیم که اعتراض داریم. اعتراض داریم به محدودیت آزادی بیان، به بسته شدن روزنامه عزیزی مثل شرق، به رد صلاحیت های ابلهانه، به قوانین یا به اجرا نشدن قوانین. تفاوت فاحش در میزان شرکت در این دو انتخابات میتونه نشان بده که مردم ایران دموکراسی و لوازم و امکانات آن را قبول دارند، به میهن خوردشون هم علاقه دارند اما از نحوه اداره آن راضی نیستند یا از قلدری بعضی ها خوششون نمیاد.

    به هر حال به پیروی از سید بزرگوار من هم به شرکت در انتخابات دعوت میکنم اما فقط شورا ها که مهم تر و اجرایی تره و تاثیر بیشتری در جامعه میگذاره.

/ 78 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نسيم

سلام خيلی ممون که به حرفم گوش کرديد ... من جواب شما رو تو وب لاگ خودم نوشتم خواستيد بخونيد. اميدوارم ديگه اين قدر طولانی نشه .

آميرزا

نسيم. خيليييييييييييييييی باحالی. من ميدانم از طولانی شدن بحثمنون ناراحتی، بگذارش به حساب اينکه من از صحبت با تو به شدت استفده کردم و لذت بردم. چون دوست نداری بحث ادامه پيدا کنه منم چيزی نمی گم جز اين که به دليل علاقه من به کارها و افکار امام در زمان خودش، دليلی نيست که من افکار امام را در تمام دوران ها جاری بدانم. نميدانم می فهمی حرفم را يا نه. مثال ميزنم برات : فکر کن بجای اقای خامنه ای الان پسر شاه قبلی باشه، يا نميدانم مثلا سرهنگ معمر قذافی(منظورم يه آدم عوضيه حالا هرکی) و حکومت را به همراه انتخابات خبرگان اداره کنه.آيا چون امام گفته در خبرگان شرکت کنيد يا در انتخابات مجلس، ما بايد اين کار را بکنبم؟ نسيم جان امام مرد و شرايط تغيير می کنه. ما بايد تفکر امام را حفظ کنيم نه حرف هاش را چون اون حرف ها مربوط به شرايط زمان خودش بوده. حرفم قبول نيست؟

آميرزا

دليل اين که حرفهام را تو وبلاگ خودم هم می نويسم اينه که ميزان تغيير آرای خودم را بفهمم و به علاوه نوشته هام را جايی داشته باشم. اما اگه قول بدی که نوشته های من را رد نکنی، فقط برای تو می نويسم! در ضمن، من به تو فحش دادم؟ اين ها همشون روشهای مختلف ابراز توجه و علاقه است. من قصد جسارت و توهين نداشتم (و ندارم) فکر کنم اين را می فهمی نه؟ خدا وکيلی حالا شناختت نسبت به من بيشتر نشده؟ نسبت به من نرم تر و بهتر فکر نمی کنی؟ جواب بدی ها ميخوام ببينيم انصاف در چه حديه!

ش.ی

سلام. هیچ دقت کردید که من برای شما/آمیرزا/ پیام نذاشته بودم بلکه برای اون خبرگزاری... پیام گذاشته بودم...می خواستم تازه بهش بگم چرا از مطلب رفراندومه این جناب میرزا بدون ذکر نام استفاده کردی ...گفتم به من چه...نگو خودتون بودید! به هر حال اون وبلاگ یه جور غریبی توش‌اه! یه کم احساس آشنایی لازم‌اه برای مخاطب! یا علی

نسيم

سلام ببينيد آقای محترم ! من سرتق تر از اين حرف هام که شما با تحريک من به نشون دادن انصافم به شما جواب تون رو بدم. ا کی ؟ بعد هم که آدم ها اصولا از طريق فحش دادن محبت شون رو نشون نمی دن . البته تو شهر ما که اين طوريه. بعدنی هم که شما چه زود پسر خاله می شيد؟ همه ی حرف هاتون در مورد امام هم قبول. من فکر می کنم عليرغم نظر شما من از شما خيلی متعادل ترم.

حامد

سلام اصلاً قبول ندارم که رد صلاحیتها در انتخابات خبرگان سیاسی و یکسویه بوده است. اتفاقاً رد صلاحیت شدگان معروف از همفکران شورای نگهبان تعدادشان بیشتر است. کسانی مثل: ۱- مرتضی آقا تهرانی (معلم اخلاق کابینه احمدی نژاد) ۲- حجت الاسلام صدیقی (واعظ معروف) ۳- حجت الاسلام میرباقری (قم) ۴- حجت الاسلام دکتر علی مصباح یزدی (پسر آیت الله مصباح)

حامد

يک سئوال: اگر فی المثل زبانم لال روزنامه ای مثل کيهان کاريکاتور آقای خاتمی را می کشيد و ايشان را شبيه الاغ ترسيم می کرد شما توقع نداشتيد که کيهان تعطيل شود؟ اگر جوابتان مثبت است چرا تعطيلی روزنامه شرق را که چنين کاری کرد، اشتباه می دانید؟

جوانان اصلاح طلب واقعی

در اعتراض به اصلاح طلبان دروغين به اصلاح طلبان واقعي راي مي دهيم! من نمي فهمم مگر اصلاح طلبي ارث پدري تو و آن جبهه مشاركت و حزب كارگزارانت است كه انتظار داري ملت تماما به شما راي بدهند! ما جوانان معترض به عملكرد وحشتناك شما ها به ابراهيم اصغر زاده كه اصلاح طلب تنهايي است راي مي دهيم!

نسيم

سلام

نسيم

می بینم که کم آوردید من پيشنهاد می کنم < نه تحکم از بالا!> که تا اين جا کشته و زخمی نداده يه پست جديد بگذاريد. اين جوانان اصلاح طلب چه گوگورند !!!