بعد انتخاباتيه

    انتخابات تمام شد و همه کسانی که به آرای خودشون اهمیت میدن تمام سعی خودشون را برای موفقیت افکار و کاندیداهای مورد علاقشون به کار بستن. تا دو روز دیگه هم به هر نحوی هست نتایج انتخابات معلوم میشه. باید تن بدیم به دموکراسی، بهترین شیوه حکومتی هم گاهی میتونه دردآور باشه. به عنوان یه شهروند دموکرات باید تن بدیم به خواسته جمعی و همین کار را هم می کنیم. نتیجه هر چیزی که میخواهد باشه، باشه.

    امید به اینکه مردم مطابق نظر تو رای داده باشن فقط یه ارزو ئه. اما اینکه نمایندگان انتخاب شده صحیح عمل کنن، یه خواسته درست و به حق ئه. امیدوارم منتخبین حواسشون باشه که بعد از انتخاب، دیگه منتخب یک حزب نیستن، نماینده ملتن. از همین الان به هر کسی انتخاب بشه تبریک میگم و هشدار میدم که با بیت المال بازی نشه. مردم با چشمانی باز تر دارن نگاه می کنن، این را باید باور کرد.

********************************

    یک نکته ای یادم آمد که دلم می خواهد الان بهش بپردارم. انتخابات مجلس هفتم که برگزار شد، خطیب جمعه تهران (اگر اشتباه نکنم آقای مشکینی بود و اگر اشتباه می کنم از ایشان معذرت خواهی می کنم) از تریبون نماز جمعه مزخرفاتی را پخش کرد که برای من به شدت تاسف برانگیز بود. سخنانی که گرچه در روشنفکران و قشر تحصیل کرده و آگاه اثر خاصی نداره اما برای عامه مردم میتوانه اثر گذار باشه. این امام جمعه فرمودند که ما از امام زمان ممنونیم که در شب قدر گذشته (شب قدر قبل از انتخابات) لیست نمایندگاه مردم را مورد تایید قرار دادند. بعد هم در مورد این درافشانی حماقت بار افراد مختلفی من جمله برخی نمایندگان تفسیر و تایید نوشتند و تشکر ها و حمایت ها!!!

    در زمان انتخاب آقای احمدی نژاد ( که بعدش با هاله نورانی و موراد مشابه انقلابی دوم را به وجود آوردند ) اقای مصباح ( کاندیدای غیور مجلس خبرگان ) از قول یکی از علمای گویا اهوازی فرمودند که آقا امام زمان برای انتخاب آقای احمد نژاد دعا می کنن !! بحث ارتباط در زمان غیبت کبری هم که به همراه یک لیوان آب حل شده گویا.

    من به جدایی دین از سیاست اعتقاد ندارم، اما یکی باید جلوی این انحرافات از دین را بگیره. ایا این اوباش فکر نکردند با اشاعه این حرف ها چه شبهاتی در دین القا میشه؟ نمنه اش این که به راحتی میشه گفت پس شاه و پدرش هم که ۵۰ سال تو این مملکت حکومت کردن مورد تایید امام بوده اند و ما غلط کردیم انقلاب کردیم. یا اینکه بنی صدر هم با آرای بسیار بالا مورد تایید خاصه امام زمان بوده پس کی جرات داره در مورد خیانت ایشون حرف بزنه.

    از آن بدتر اینکه میشه گفت پس هر بلایی سر ما میاد به امضای سرورم رسیده، پس ما نباید جلوی ظلم بایستیم و جیک بزنیم چون مخالفت با خواسته امام ئه.

    این انصافه؟ خدایا تو به کفر راضی میشی اما به ظلم نه. مگه قول ندادی در انحراف در دینت را اصلاح کنی؟ مصلحت کجاست؟ میبینه در دین خدا چه انحرافاتی پیش میاد ؟ 

 من اصولا از بی ادبی بدم میاد. ببخشید که در این نوشته چند بار لغات نابه جا به کار بردم.

/ 12 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نسيم

سلامحالا شد . آنفولانزای مرغی گرفتم مرغ که نشدم

!!~~عشق به خدا شاهراهی به کمال~~!!

او فقط تپش های پاک قلب سپیدش را می خواهد و جریان نور آرامش در رگهای جوان روحش ! آن شب که در نقاشی هزار رنگ روزگار هر چه گوش کرد صدایی از دل صورتک های مردمان خسته بر نیامد.. آن شب و شب های دگر گذشت ... هر چه زمان در لابلای مه تردید میدود ... خورشید آرزوها به سمت غروب میل میکند ... افسار این تیزتک تاریخ در دست کیست ؟ که رد پایش را تنها آسمانیان میبینند ... کودکی میگفت این نور زلال که از روزنه سقف بازار به دستان پینه بسته مسگر ها خورشید هدیه می کند خداست ... اگر اوبا تلنگری از ما بخواهد سرمای این زمستان بی پایان را درطلوع سپیده بهاری تفکر پایان بخشیم چه ؟ اما آنان که ابرهای تیره جهل را هر بار در هر نفس بر آسمان دلها دود میکنند و سلامشان بوی گند مرداب میدهد .... آنان از رود خانه ها می هراسند . ای کودک بیدار دل نترس ... بهار تو روزی می آید آن روز اسباب بازی ها یت را رودخانه اندیشه خواهد برد و تو خواهی فهمید که رودخانه چه تند میرود ... تو خواهی فهمید که از اینجا تا دریا راهی است !.... نترس!

ماريا

از کجا بفهميم راست می گه یا دروغ؟ بيا پيشم.

منتظر

سلام. متاسفانه فعلا همينه که هست. اصولا آدمی هر چقدر هم که خوب باشه همش به فکر خودشه و فکر میکنه آدم حسابیه و دنبال اينه که مردم رو هم از اين قضيه مطلع کنه! خب بهترين و مطمئن ترین و ساده ترین راه اينه که از دين و مذهب مايه بذاره. چون کسی بهش گير نميده. لذا مطمئن باش چند وقت ديگه مسئولين دلسوز عکسهايی رو نشون ميدن و ميگن همين ديشب با امام زمان گرفتيم! شما زياد حرص نخور. تا بوده همين بوده! تنها کاری که ما ميتونيم بکنيم اعلام برائت و بيزاری از اين افراده .....

نسيم

سلام مگه منتظريد که من بميرم ؟

چشم کووووووووووووووووووور شد

نازی

سلام خوبی بی خيال سياست. به هر حال موفق باشی راستی شب يلدا مبارک