بشکن تابو، بشکن

و تابو شکست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بزرگترین تابو (ممکن) برای ما ایرانیان از ۲۷ سال پیش تا الان دیروز دوشنبه شکست!! ناممکنی که امام خمینی بارها امکان آن را نفی کرده بود دیروز به سادگی و در یک ملاقات چهارساعته ممکن شد. دیروز حسن کاظمی قمی نماینده ایان و رایان کروکر نماینده آمریکا در بالاترین سطح گفتگوهایی را در مورد امنیت کشور دوست، برادر و همسایه ( همون دشمن خونخوار ۱۵-۱۶ سال پیش!) انجام دادند که مطمئنا راهکارهایی برای افزایش تبدلات و ادامه گفتگو ها در سطح وزیر و ان شا الله رییس جمهور هم در آن گنجانیده شده بود.

شعف آقای قمی تا آن حد بود که گفت به حول و قوه الهی این گفتگو ها در راستای صله رحم در کمتر از یک ماه ادامه می یابد تا دیدار ها تازه شود. اما طرف آمریکایی ( نا جوانمردانه و در یک ضد حال اصیل) گفت واشنگتن تنها زمانی امکان گفتگوی مجدد را بررسی می کند که دولت عراق بصورت رسمی دعوتنامه آن را ارسال کند!

    این موضوع از آن جهت اهمیت داشت که نشان می داد می توان دستورات و راهکار های رهبر فقید را با زمان تطبیق داد یا حتی عوض کرد و نادیده گرفت. این نکته که احتمالا به مذاق خیلی ها که در شور حسنی همان زمان درجا می زنند، خوش نخواهد آمد، واقعیتی است که ضرورت آن احساس می شود و البته واقعیت درست تر آن است که این رفتار قبلا هم ( و حتی در زمان خود آن مرحوم هم) جریان داشت اما توسط فضای رسانه ای لاپوشانی می شد، در حالی که در مورد رابطه با آمریکا وسعت امر به حدی بود که امکان این امر وجود نداشت. البته مسولین قوه مجریه قول شرف دادند که موضوعات مطروحه از مسایل بیان شده در فرمایشات رهبری تجاوز نکند و حداکثر در همان حول و حوش پرسه بزند.

به هر حال شکستن تابو میمون است، چون هر تابو نشانه ای از تحجر و ایستایی است.

    من به شخصه این موفقیت را به دولت اصولگرای آقای احمد نژاد تبریک می گم. تا اینجا که ایشون در انجام ماموریت اصلی دولت خودشون موفق بوده اند. مسلم میدانید که این امر به هیچ وجه از دست یک دولت اصلاح طلب یا چپ بر نمی آمد.

/ 4 نظر / 30 بازدید
محمود

من به شخصه همين الانش هم حاضرم اگه اون اراذل و اوباش نزده بودن اين برجک آمريکاييارو پايين نياورده بودن خودم اين کار خطير رو انجام بدم نشون به اون نشون که هر روز چند بار قبل و بعد از غذا با دوچرخهء داداشی ميزنم به تير برق محله(گير ندين مهم نيته) ولی گذشته از شوخی(مگه تو اين دنيا جدی هم داريم؟)بعد صلح امام حسن يکی از شيعه های آتيشی اومد خدمت امام و شروع کرد به داد و هوار که شما ارزشهای باباتونو از ياد بردين و ... بعد که حرفهاش تموم شد آقا حرفی زدن که فکر کنم وصف حال ما باشه(عمرا بگم .برين خودتون بخونين!) من حالم از کسايی که برای بدست آوردن پول و قدرت هيچ چيز (به معنای واقعی کلمه هيچ) جلودارشون نيست به هم ميخوره(مگه شما اينطوری نيستين؟) ولی دلم به حال اين هفتادميليون(يا شايد ۱.۵ ميليارد)آدم خوابالو که مجبورن پا به پای ما بيان ميسوزه. تسليت

محمود

ممنون از لطفتون تو انجمن من هم يه عضو جديدم.با فعاليتهاشون آشنا شدم و خوشم اومد. ضمنا من هر چی میگردم نمیتونم کسی رو پیدا کنم که مذهبی ننویسه.حتی شما هم دارین مذهبی مینویسین.وقتی بین خوب و بد فرق میذارین یعنی مذهب. بی خیال خط کشی های این دوره زمونه. باز هم ممنون از لطفتون

داروغه

اگه اصلاح طلبان می خواستن اين کار بکنن که قم کفن می پوشيد!