من از بودن هايی متنفرم

گاهی از انسان ها بیزار می شم. بیشتر از کل آدم ها، از مرد ها بیزار میشم. از کسانی که برای لذت های پست، برای یه لحظه خوش بودن گند میزنند به هرچه انسانیت ئه، وجود یه انسان دیگه را از نفرت پر میکنن و زندگی هایی را از هم می پاشانند. از این ها که دلم نمیاد اسم انسان یا آدم را هم روشون بذارم و مسلما حیوان هم نیستن چون حیوان به معصیت دست نمیزنه متنفرم. کاش نیرویی داشتم که جلوشون را می گرفتم، تنبیه می کردمشون و اثرات اعمال زشتشون را از بین می بردم. میدانم این حرف ها بیشتر شبیه به شعاره. اون کسانی که اینجا میان، از اینترنت برای خواندن و یاد گرفتن استفاده می کنن کمتر شاید به این حرفهای من احتیاج داشته باشند. اما ما ها باید از همدیگر دفاع کنیم. به این فکر کنیم که روزی این ما هستیم که به کمک نیاز داریم. یه روز این ما هستیم که باید ازمون دفاع بشه. حتی اگر این دلیل تاجرمابانه را هم در نظر نگیریم، بیایم به این موضوع فکر کنیم که انسانیتمون بهمون اجازه میده که چشممون را روی همه این چیزها ببندیم؟ چطور میتونیم به خودمون بگیم انسان؟ بزرگی این موقع هاست که خودش را نشون میده. زمانهایی که جبر الهی و جبر اجتماعی برداشته میشه و ما قدرت انتخاب داریم. خواهش می کنم اینجور وقت ها انسان بودن را انتخاب کنبم نه موندن را. یه قدم بریم جلو.

/ 7 نظر / 29 بازدید
زیبا

سلام عزیز. میای واسه هم لینک بذاریم؟

محمود

انسان بودن؟ اين انسان از موجودات در معرض انقراضه که سخت ميشه پيداش کرد. هميشه وقتی ميخوام خودم صداقتمو تو کارهام بسنجم فکر ميکنم اگه اين جبر های الهی واجتماعی نبود من کجا بودم.مطمئنا جای خوبی نبودم!. شما ميخوای راضيشون کنی که اين تيکه گوشت رو با بقيه هم قسمت کنن؟!تجويز من دو هفته حيات وحش صبح وظهر وشبه،قبل وبعداز غذا.(منظورم انتقاد از رسانه نیست) خوب بعد دو هفته ميتونی با خودت فکر کنی فلانی تو بازار،سياست يا هرجای ديگه يه عمره داره زنده شو ميبينه!. هنوز نفهميدم بروز دادن انسانيت یاسبعیت؟کدوم نشانهءسلامت عقل انسانه؟ تقريبا اکثر مکاتب عرفانی(نه همه)توصيه شون برای صفر کيلومتر ها انزواست حالا بعد اگه معتقد باشن به مسئوليت اجتماعی بعدش ورود به اجتماع وهدايت مردم،در غير اين صورت خلوت وخلوت وخلوت!. همين! و شرمنده که نتونستم تو بازی شرکت کنم.خواستم بنويسم ولی پشيمون شدم ودودل.کی رو دعوت کنم؟کسی به فکرم نرسيد.

کيان جوادی

سلام چرا نگفتی وبلاگ داری؟ براتون آرزوی موفقيت مي کنم هر وقت به روز شديد اگه اطلاع بديد با کمال افتخار سر ميزنم

محمود

عجيبه!...نيست؟!عجيب نيست؟ اینکه هرروز وهر روز وهر روز به فکر راهی برای زندگی بهتر می افتیم، به فکر اصلاح اجتماع!،به فکر اصلاح بشریت! ولی بعد از پیدا کردنشون دور میندازیمشون. عجیبه دیگه! این که در به در دنبال چیزی بگردی وبعد دور بندازیش! بنویس!

ماه رقصان

خوب من راستش خيلی به اين فعاليتهای اجتماع دوستانه و بشردوستانه خوش بين نيستم .. يعنی به تجربه دريافتم که يا بايد اينقدر قوی باشی که حرفت رو بشنون يا نابودی! برای همين فکر کردم بهتره آدم خودش و يا نهايتا يکی دو نفر ديگه رو تعالی بده و اگر يه روز ياينقدر قوی شد که مطمئن شد صداش رو همه می شنون اونوقت بلند باور های اجتماعی اش رو اعلام کنه .