همگی گوش به زنگ هستیم

    طوفانی بود سخنرانی آیت الله رفسنجانی در نماز جمعه، همه به این موضوع باور داریم. حتّی اگر این حرف ها از ته دل نباشد، حتّی اگر برای آن باشد که مردم گمان کنند در حکومت هنوز گوش شنوایی هست و کسی را دارند که از آنها حمایت میکند، چنان نور امیدی در دل مردم روشن کرده که به هیچ وجه نمیشود از آن خطبه ها استفاده سو کرد.

    مواضع آیت الله رفسنجانی میانه روی نبود، که اگر بود باید گاهی به نعل هم میزد، اصولگرایی و عدالت محوری محض بود. مگر زمانی که چنین فضاحتی به بار می آید، اینجوری در رای مردم دست می برند و یک خود فروخته میهن فروش را به جای رییس جمهور قانونی جا میزنند میشود میانه روی کرد؟ اینجاست که معنای میانه روی را باید عوض کرد. آیت الله رفسنجانی نه تنها خصوصیّات درست یک رهبر را در سخنان و تفکّرات پشت این سخنان تبیین کرد، که نشان داد بزرگی تا چه حد است. در این دو خطبه، ایشان با وجود در اختیار داشتن زمان و مکان مناسب حتّی به واژه ای هم از خود و خانواده اش دفاع نکرد. فکر کنید به جای ایشون احمد نژاد بود،چه ننه من غریبم بازی در می آورد و فریاد من چه مظلومم ای مسلمین ای سر میداد! اینجاست که بزرگی خودش را نشون میده. اینجاست که سیاست خودش را نشون میده.

------------

    جناح طرفدار کودتا و کودتاچی و ملتزمین به رکاب احمدی نژاد به شدّت از این سخنرانی عصبانی هستند. هنوز به جمع بندی درستی هم نرسیده اند و فعلا مشغول حملات بی هدف و تهمت های همیشگی به آقای رفسنجانی هستند. حدس میزنمحمله های هدف دارشون از سه شنبه و بعد از جمع بندی های کلی آغاز بشه و تقریبا مطمئنّم یکی از استراتژی ها تبلیغ برای کسی ئه که همین حالا هم تنها دارند جواب سستش را به خطبه های نماز جمعه تو بوق میکنند. از نسل ما و قبل از ما کی هست که افتضاحات آیت الله یزدی را به یاد نداشته باشه؟ کیه که بلایی را که سر دستگاه قضایی آورد و اون را به یه خرابه و ویرانه تبدیل کرد یادش نیاد. همین فرد مشروعیّت نظام مردم ساز جمهوری اسلامی را از جانب خدا دانسته و گفته این نظام به رای مردم برای مشروعیّتش نیاز نداره!

    آخه آیت الله! اگر مردم نباشند که همین عبدالمالک ریگی هم میتونه این نظام را ور بندازه. مگه محمود افغان نبود که با بیست نفر چوبدار اومد و تاج سلطان حسین را برداشت؟ مگه حکومت سلطان حسین شیعی نبود؟ با استدلال تو حکومت اون هم از طرف خدا مشروعیّت داشته. پس چرا ور افتاد؟ اون هم با اون فضاحت. نه آقای یزدی . خودت را و این نضام را به الوهیّت وصل نکن. شما نایب بر حق امام زمان نیستی. نه حتّی اگر دست خط آقا را از تو مدارک وزارت خارجه در بیاری و تو صدا و سیمای ملّی به مردم نشون بدی. جمهوری اسلامی، مثل پادشاهی عربستان یا جمهوری خلق چین یا دیکتاتوری کنگو یا دموکراسی سوییس یه حکومت که ساخته انسان ئه و هیچارتباطه هم به ماورا نداره. یا باید متکّی به نیروی نظامی و زور باشه و یا به اعتماد و پشتیبانی مردم. یادت هم باشه به سرنیزه میشه تکیه کرد امّا نمیشه روش نشست. مولا علی (ع) هم با اینکه بیست و اندی سال امام بود امّا تا پشتوانه مردم را نداشت نتونست حاکم باشه. در بین شما که امامی هم نیست.

--------

و امّا خواهشم از شما. به احتمال فراوان سایت ها و افرادی به زودی تبلیغاتی را شروع میکنند مبتنی بر جابجایی آیت الله یزدی به جای آیت الله رفسنجانی در مجلس خبرگان (مثل مواردی که لاریجانی را با  لولوی حدّاد عادل می ترسانند) . البتّه این حرف ها بی اثر هستند چون این تغییر هزینه بسیار بزرگی است و آقای خامنه ای زیر بار آن نمی رود به علاوه ترکیب فعلی مجلس خبرگان تن به چنین کاری نمی دهد و آرای آقای رفسنجانی محکم هستند. با این حال ما به عنوان مردم نباید اجازه بدهیم از چنین اهرم هایی برای فشار به آقای رفسنجانی استفاده کنند. باید سعی کنیم فضایی آرام برای حرکت ایشان آماده کنیم تا حدّاقل از هزینه های ایشان کم کنیم. برای همین خواهش میکنم به دقّت فضا را رصد کنید و هر کسی را که سعی در تخریب و تهدید آقای رفسنجانی داشت معرّفی کنید. سایت های مربوطه باید توسط متخصصان سبز محدود بشوند و سخنان گفته شده بصورت مستدل و قانع کنند پاسخ داده شوند. ما به سلاح عقل و منطق تجهیز شده ایم و آنها از این میترسند، خیلی می ترسند.

 

/ 1 نظر / 25 بازدید
نیم

ای عزیزم امیر بوالحسنی !