نردبان اسم های يکديگر

    خوشحالم که مریم بهم بهانه نوشتن داده. این بهانه نوشتن که احتمالا بعضی از شما را درگیر کنه سرچشمه ای داره در وبلاگ نیم از سایت نیم از نیما دارابی (از کاربرد های شگفت انگیز این از شگفت زده میشم!)

    قبل از اینکه بازی را شروع کنم، دلم میخواد حرمت حریم ها را یادآوری کنم. خوش به حال همه آدم هایی که حریم خاصی دارند، مثل یه لاک، یه حریم عزیز که به سلیقه خودشون آرایشش می کنن.

    و اما این بازی، من اصولا تن به این کارها نمیدم اما اتفاقا دعوت کننده من حرمت خاصی داره برای من که باعث میشه نشه روش را زمین انداخت. این بازی اینجوری انجام میشه که باید با بخشی از نام وبلاگتون، با هر بار تغییر در یک حرف یا کاهش و افزایش یک حرف و ایجاد یک کلمه با معنی، به نام وبلاگ کسی که به این بازی دعوتش می کنید برسید. اما مریم که من را دعوت کرده این کار را با اسم خود افراد انجام داده، بنابراین من به جای اینکه به اصل وفادار باشم به اصل وفادار خواهم بود و روش مریم را ادامه خواهم داد :

می شود بود، می شود بویید، می شود... «:

امير – اميد– عميد – عيد – سعيد – سپيد - سپيده

همیشه، همیشه، همیشه، تو همیشه ای:

امير – اميد– حميد – حمد – محمد

سفری به آن سوی آبها،آن سوی بودن ها: 

امير –  امر- عمر- عمد – عامد – عاد – شاد – شادي

دردانه زیبا و باوقار:

امير- امين- امان- چمان – چمن – ثمن – ثمين – ثمينه – ثمانه

ندیده و نزدیک:

امير - خمير – خميد – حميد

همراه و دوست:

امير – امر – آمر – مآر- سار – سارا (دعوتش نمی کنم!!!)

این هم برای .... تو  ! :

امير – اسیر - سیر - تیر - تور - تو!!!

 

    جذابه كه فكر كنم، تا هر انساني نردباني هست و فقط بايد گشت تا اون نردبان را پيدا كرد و به اون آدم رسيد. نردبان بين من و خودت را پيدا كن.

/ 5 نظر / 27 بازدید
مريم صفا

حالا تو اين فاميل ما رو از کجا می شناسی؟ نيما رو می گم ديگه.

محمود

من پيشاپيش برای کسی که بخواد اسم وبلاگ منو اينجوری بدست بياره ومنو دعوت کنه طلب مغفرت ميکنم. تکرار که مشکلی نداره؟ ممنونم از دعوتت ببينم من هم ميتونم.

نیم

ای عزیزم امیر بوالحسنی روح ات شاد که بازی ما را گسترش دادی. ازش مراقبت کن که وقتی می ساختم اش تو قکر بودم اندازه ی سه ساعت ترافیک صبحگاهی همت از یادگار امام تا حقانی مردم رو بگذارم سر کار. تا الان دو سه ثانیه از سه ساعت اش صرف شده

نيما

امير. اسم يکی از مدعوين ات رو با ث سه نقطه نوشتی. با سينه. نردبون اش يه قدم ديگه می خواد